Jak schudnąć 5 kg w 3 dni bez głodzenia się w 2021

Opublikowane przez admin w dniu

Przez 3 dni schudniesz nawet 5 kg. W zasadzie każdy z nas jest postrzegany przez pryzmat swojego wyglądu. Trudno się dziwić, bo mamy wokół siebie nie tylko szeroko rozumiany kult ciała, ale i kulturę obrazkową. To sprawia, że każdy chce wyglądać doskonale, co objawia się powstawaniem przeróżnych diet i innych sposobów na zgubienie wagi. W tym tekście skupimy się na specjalnej diecie, która nosi nazwę militarna. Według wielu osób dzięki niej można w bardzo krótkim czasie stracić wiele kilogramów. Sprawia, że budzi ona coraz większe zainteresowanie. Jest to bardzo krótka dieta, gdyż należy na nią poświęcić jedynie trzy dni. Na dodatek pozwala to szybko stracić na wadze. Nie bez znaczenia przy popularności tejże diety jest też to, iż kusi ona utratą przez ten czas nawet do 5 kg!

Dieta militarna Kryteria

Chociaż wiele można sobie po niej obiecywać, gdyż chcą osiągnąć wskazane rezultaty potrzeba sporego samozaparcia, mobilizacji i niemało wyrzeczeń. Trzeba się też liczyć z tym, że taka dieta może doprowadzić do wyniszczenia organizmu. Na domiar złego możemy spodziewać się też efektu efekt jo-jo. Przy tej diecie faktycznie da się zgubić te obiecywane 5 kg. Jednak chyba nikt nie jest tak naiwny, że oczekuje, że będzie to sama tkanka tłuszczowa. Sporo bowiem z tej wagi to będzie wyłącznie woda. Zatem, jeśli powrócimy do wcześniejszych nawyków żywieniowych nasza waga na pewno ruszy w górę i to z nawiązką.

Dieta militarna
Dieta militarna

Jakie są założenia tej diety militarnej?

Dieta ta sugeruje, aby w ciągu trzech dni dostarczać organizmowi wyłącznie 1000 kcal. To dzienne zapotrzebowanie mają wypełnić trzy posiłki tj. śniadanie, obiad i kolacja. Nie można nic przegryzać między nimi, a z napojów dozwolona jest woda, dietetyczne napoje gazowane, a do tego kawa i herbata. Potrawy mają być przygotowane bez użycia przypraw, ale wyjątek stanowi tu sól i pieprz. Dieta jest uboga w warzywa i nabiał, lecz dozwolone są co ciekawe cukry.

Czy to jest na pewno zdrowe?

Nie można z czystym sumieniem powiedzieć, że jest to dla każdego. Raczej trzeba wykazywać się dość dobrym zdrowiem. Na dodatek wspomniana porcja energii nie nadaje się do prowadzenia normalnego życia przez dłuższy czas. Na domiar złego nie jest ona zbyt obfita w najróżniejsze składniki odżywcze. Na dłuższą metę może uczyć złych nawyków żywieniowych. Do tego dochodzi ogromne ryzyko związane z pojawieniem się efektu jo-jo.

Dieta
Dieta

Czy zatem ma to sens?

Jeśli jesteśmy zdrowi i nie będziemy stosować tak restrykcyjnej diety zbyt często, to jak najbardziej można podjąć się takiego wyzwania. Jednak trzeba mieć z tyłu głowy informację, że rezultaty takiego postępowania będą mało spektakularne i na krótką metę. Wynika to z faktu, że tracić będziemy tu w większości wodę, a nie tkankę tłuszczową. Chcąc faktycznie doprowadzić do spalania tłuszczu, musimy nie tylko dać sobie więcej czasu, lecz również wprowadzić trening fizyczny. Zatem jest to dieta dla osób o naprawdę silnej woli, którzy nie boją się pokus. Jednocześnie są świadomi, że z tego rodzaju dietą nie uzyskają na dłuższą metę oczekiwanych rezultatów. Zatem należy dietę militarną traktować jako doraźny sposób na pozbycie się kilku kilogramów.

Zobacz nasz Ranking tabletek na odchudzanie

Kategorie: Odchudzanie